Zdrowie i Uroda

Jaki preparat przeciwko kleszczom będzie najlepszy?

Aktualnie pogoda na dworze jest z dnia na dzień coraz lepsza. Bardzo łatwo można to zauważyć, ponieważ doskwierają nam coraz wyższe temperatury. Nic więc dziwnego, że chętnie wychodzimy na dwór ze swoimi pociechami. Dlaczego trzeba zabezpieczyć się właściwie przed kleszczami? Jaki preparat przeciwko tym owadom dla pociechy będzie najlepszy?

Bardzo dużo dorosłych ma świadomość, że kleszcze są niezwykle groźne. Jeśli – kolokwialnie pisząc – zagoszczą w obrębie naszego ciała – to mogą spowodować różne kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu. Chodzi o takie choroby wirusowe i bakteryjne, jak na przykład borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu lub babesjoza. Pamiętajcie, pod żadnym pozorem tych aspektów nie wolno bagatelizować ani nie można traktować ich po macoszemu. Kolejna istotna kwestia odnosząca się do tej sprawy jest taka, że samo zakładanie długich ubrań nie wystarczy. Po pierwsze, trudno wyobrazić sobie, aby przy takich upałach ktoś chodził w długiej bluzie oraz długich spodniach, prawda? Poza tym kleszcze wybierają miejsca na naszej skórze, które są miękkie. Chodzi między innymi o zgięcia kolanowe, łokciowe, szyje lub granice włosów na głowie. To chyba najlepiej pokazuje, że zakładanie długich spodni lub bluzy całkowicie nie rozwiąże problemu. Zresztą jest to sposób mało dobry w trakcie obecnych miesięcy.

Coraz więcej osób decyduje się zatem po prostu na nowoczesne preparaty przeciwko kleszczom. Pamiętajcie, że tutaj nie można jednak zdecydować się na produkty pierwsze z brzegu. Wszystko dlatego, że zawierają one po prostu Deet – to natomiast substancja co prawda skutecznie odstraszająca owady i pajęczaki, ale jednocześnie bardzo groźna dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób decyduje się na środek Kick The Tick® Max Repelent Plus, który może być stosowany już w przypadku dzieci od 3 roku życia. Między innymi ten preparat jest bardzo skuteczny, a jego działanie efektywnie zabezpiecza nas przed kleszczami. Na dodatek Kick The Tick® Max Repelent Plus nie powoduje żadnych problemów w aspekcie zabrudzenia ubrań, obsługi itp. Po prostu jest ona najzwyczajniej w świecie banalna. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Pamiętajcie, że opisywany dzisiaj preparat gwarantuje skuteczną ochronę przed kleszczami nawet do 120 minut. Natomiast przed komarami oraz meszkami do 240 minut.

Pamiętajcie, że nawet najlepszy środek nie daje całkowitej gwarancji. W związku z tym po każdorazowej wizycie z dzieckiem na przykład w okolicach lasu lub po zwykłym spacerze po trawniku trzeba sprawdzić, czy po prostu pociecha nie ma żadnych kleszczy na skórze. W razie czego można zdecydować się na zestaw do wyciągania kleszczy Kick The Tick® expert. Jest on między innymi skuteczny oraz naprawdę bardzo prosty w aspekcie obsługi.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/preparat-na-kleszcze-dla-dzieci-wybor-troskliwych-rodzicow/