PoradyTurystyka

Polecane atrakcji Polski – krótki przewodnik po kraju

Polska to piękny kraj, który kryje w sobie wiele ciekawych i pięknych miejsc. Sztuka, kultura, architektura i natura zadowolą niejednego turystę. Aby przygotować plan podróży po Polsce, należy wyróżnić jej cel, jak również określić zainteresowanie i przeznaczenie wycieczki. Co warto zwiedzić w Polsce? Jakie atrakcje warto zobaczyć?

Polecane atrakcje w Polsce.

Wiele przewodników i podręczników opisuje piękno Polski oraz wyróżnia te najbardziej popularne i znane atrakcje turystyczne. Jednak mnogość zabytków kultury i sztuki jest tak wielka, że nie sposób opisać ich w jednym atlasie. Polecane atrakcje w Polsce można podzielić ze względu na ich rodzaj i przeznaczenie, a kierunki określić jako:

– wypoczynek w górach,

– wypoczynek nad morzem,

– zwiedzanie zabytków i architektury,

– polskie jeziora,

– miejsca historyczne.

Wypoczynek w górach.

Polska to kraj, który posiada na swoich terenach piękne i zachwycające góry. Południowa cześć kraju może poszczycić się Tatrami, Karkonoszami, Bieszczadami czy Pieninami. Cudowne szlaki turystyczne, dobrze przygotowana baza noclegowa, jak również szczególne zabytki natury pozwolą odpocząć, zrelaksować się, jak również poczuć piękno przyrody.

Tarty zachwycą turystów przepięknym  Parkiem Narodowym, Morskim Okiem, Giewontem, Dolina Kościeliska oraz znanym niemalże na całym świecie miastem Zakopane. Miasto to to urokliwe uliczki, charyzmatyczny klimat oraz mili i uprzejmi górale.

Pieniny natomiast zachwycą pięknem Pienińskiego Parku Narodowego, Zamkiem w Niedzicy, szczytem Sokolica oraz najwyższym masywem górskim – Trzy Korony. Karkonoska przyroda zapewni także niezwykłe przeżycia podczas spływu Dunajcem i spaceru malowniczą Droga Pienińską.

Polskie morze.

Wakacje nad Bałtykiem to wyśmienity pomysł dla osób lubiących wodę oraz powiew świeżej bryzy morskiej. Piękne nadbrzeżne miasta oferują wiele ciekawych atrakcji, jak również zapewniają relaks i odprężenie. Plażowanie, zwiedzanie miast takich jak: Gdańsk, Gdynia Sopot, Malbork, Ustka to idealny plan na wakacje.

Miasta i miejsca historyczne, warte zwiedzenia.

Polska posiada wiele miejsc, które należy zobaczyć, ze względu na ich historię i przeszłość. Do najbardziej znanych i popularnych nalezą:

– Kraków,

– Wrocław,

– Gniezno,

– Grunwald,

– Chocim,

– Auschwitz – Birkenau,

– Katyń, itp.