Turystyka

Zbieranie muszelek czy zajadanie się oscypkami – nad morze czy w góry?

Wakacje tuż tuż, więc czas zacząć zastanawiać się nad wakacyjnym wyjazdem. Większość wybiera polskie morze, ale są też tacy, którzy wolą piesze wędrówki i górskie uroki.

Górskie uroki. Góry bez zimowego płaszcza śniegu również są piękne. Tatrzańska flora i fauna przyciągają co roku tłumy turystów. Jaskinie i jeziora kuszą swoim pięknem i tajemniczością. Poza tym miejscowy folklor sprawia, że można tu odpocząć i na chwilę zatrzymać się w czasie. Tradycyjna kuchnia, przygotowywana z najlepszych produktów, darów łąk i lasów, sprawi, że nie tylko poprawi się nam apetyt, ale i poczujemy się naprawdę dopieszczeni. Górskie zabudowania i krajobraz sprawią, że nawet największy domator zapragnie więcej wrażeń.

Ptaków śpiew, morza szum. Bałtyk jest atrakcyjnym miejscem dla ludzi lubiących wylegiwać się na plaży i po prostu nie robić nic. W upalne dni lata można siedzieć w orzeźwiających wodach morskich i zostawić w nich swoje zmęczenie po pracy. Jest to idealne miejsce dla singli i rodzin z dziećmi. Jeśli nie chcemy tylko siedzieć na plaży, można oczywiście wybrać się na przejażdżki rowerowe wyznaczonymi trasami nadmorskimi, albo spacerować po lesie lub plaży.

Które miejsca najlepsze? Jeśli chcemy uniknąć zatłoczonego Zakopanego, to możemy się wybrać do okolicznych miejscowości czyli np. Kościeliska albo Białki Tatrzańskiej, możemy wybrać też Bieszczady. Wszystko zależy od tego czego akurat szukamy, czy ma to być cisza i spokój, czy też wolimy spędzać czas w tłumie ludzi. Podobnie jest z miejscowościami nadmorskimi, są takie, które przepełnione są turystami i też takie, gdzie możemy spotkać puste plaże. Niezależnie od tego czy wybierzemy góry, czy morze, zawsze możemy się świetnie bawić i miło spędzić czas zajadając się oscypkami albo zbierając muszelki.